×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
L� d. 24. febuar 2018 kl. 15:16
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


DBU Pokalen: Mange spændende lokalopgør

Af Anders Thomsen | 26/06/2017 | 12.27

Så er det fastlagt, hvem der mødes i 1. runde i DBU Pokalen - hvor 87 hold er blevet udtrukket i dag mandag.

Resultatet af lodtrækning til 1. runde i DBU Pokalen er som følgende:

Otterup (Albanieserien) - Marienlyst (2. division)
Egen (serie 2) - Middelfart (2. division)
Krarup/Espe (Albaniserien) - Varde (Danmarksserien)
B1913 (Danmarksserien) - FC Sønderborg (Danmarksserien)
Marstal (Albanieserien) - FC Sydvest (2. division)
Tåsinge (serie 1) - Kolding IF (2. division)
KRFK (Albanieserien) - Næsby (2. division)
TPI (Danmarksserien) - Dalum (2. division)
Allesø (serie 1) - Vejle (1. division)
Bramming (serie 1) - Agerbæk/Starup (Jyllandsserien)
FC Fredericia (1. division) - Esbjerg (Superliga)

Lystrup (Danmarksserien) - Vendsyssel (1. division)
Silkeborg KFUM - Viborg (Superliga)
Christiansbjerg (serie 1) - Aabyhøj (Jyllandsserien)
DGL2000 (Jyllandsserien) - Brabrand (2. division)
Linde (serie 2) - VSK (2. division)
VRI (serie 1) - Skive (1. division)
Birkelse (Jyllandsserien) - Vejgaard (2. division)
Hirtshals (serie 1) - Kjellerup (2. division)
Jammerbugt (2. division) - Odder (2. division)
Holstebro (Danmarksserien) - Aarhus Fremad (2. division)
Hedensted (Jyllandsserien) - Thisted (2. Division)
RKG (Jyllandsserien) - Hatting/Thorsted (Jyllandsserien)
OVERSIDDER i 1. runde er Nørresundby (Jyllandsserien) - de er dermed klar til 2. runde

Hvidovre (2. division) - Frem (2. division)
Ledøje/Smørum (Danmarkserien) - GVI (Danmarksserien)
Kastrup (Danmarksserien) - AB (1. division)
Sunred Beach (serie 1) - CSC (serie 1)
Tårnby FF (Københavnerserien) - Brønshøj (2. division)
Virum (Danmarksserien) - B93 (2. division)
Helsinge (Sjællandsserien) - HIK (2. division)
Husum (Københavnerserien) - NB Bornholm (Københavnerserien)
FC Græsrødderne (serie 3) - Vanløse (Danmarksserien)
Avarta (2. division) - Fremad Amager (1. division)
BSF (Sjællandsserien) - B73 Herlev (Sjællandsserien)

Listrup (LSF) - Holbæk (2. division)
VB 68 (serie 1) - Døllefjelle Musse (Sjællandsserien)
Slagelse B&I (Sjællandsserien) - KFUM Roskilde (Danmarksserien)
Rishøj (Danmarksserien) - Greve (2. division)
Ringsted (Sjællandsserien) - Fredensborg (2. division)
Herlufsholm (Danmarksserien) - HB Køge (1. division)
Ølstykke (serie 1) - Næstved (1. division)
FC Roskilde (1. division) - Nykøbing (1. division)
Herstedøster (serie 1) - Frem Sakskøbing (Sjællandsserien) 





(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
0 KOMMENTARER








Send artikel


SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

23/02 | 22.10 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
23/02 | 18.03 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
22/02 | 21.54 | Træner til serie 2 i FC Broby søges
22/02 | 10.23 | Årets Talent i Jylland Serie 2, Pulje 11-22 - Vinderen er...
22/02 | 08.55 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
21/02 | 17.34 | I dag offentliggøres vinderne af Årets Målmand
21/02 | 14.10 | Online betting
21/02 | 12.43 | Horsens Freja søger dygtige spillere
21/02 | 12.30 | Brede IF søger målmand
21/02 | 10.28 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
20/02 | 15.49 | Brøndby if
19/02 | 20.40 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
19/02 | 14.13 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
19/02 | 11.51 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
19/02 | 11.30 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
19/02 | 11.23 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
18/02 | 21.30 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
18/02 | 13.51 | SØGER MODSTANDER!! d. 25/2 FYN (har kuns
18/02 | 13.29 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
18/02 | 10.56 | Vild weekend: Blev far kl. 11 og dommer kl. 12
16/02 | 14.08 | Støt din favorit - Stem hver dag
16/02 | 13.00 | Vild weekend: Blev far kl. 11 og dommer kl. 12
16/02 | 07.33 | Støt din favorit - Stem hver dag
15/02 | 16.38 | Københavnerklub søger spillere
15/02 | 09.27 | Sidste afstemningsuge er i gang - Stem nu

Fyn
Nordjylland
Nordvestjylland
Midtjylland
Østjylland
Vestjylland
Trekanten
Sønderjylland
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
Bornholm