×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
Torsdag d. 29. juni 2017 kl. 14:19
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


Sjællandske og københavnske træningskampe - Opdateret

Af Søren Pedersen | 30/07/2012 | 15.53

Sommerpausen er lig med mange træningskampe og træningsturneringer. Her kan du få et overblik over træningskampene i dit område. Læs mere her.

LigaBold.com opdaterer listen igennem hele dagen, så følg med og se endnu flere kampe på oversigten dagen igennem.

UGE 30:

Torsdag d. 26. juli
Kl. 17.30 Gladsaxe-Hero (S1) - B1973 Herlev (SS)
Kl. 19.00 TFC Odsherred (S1) - B1908 (S1)
Kl. 19.00 BSF (SS) - CSC (S1)

Lørdag d. 28. juli
Kl. 12.00 Ringsted IF (DS) - Taastrup FC (SS/S1)
Kl. 13.00 Tårnby FF (S1) - Bk. Fix (S1)
Kl. 11.00 Roskilde KFUM (SS) - HB Køge (U19)
Kl. 13.00 FC Øresund (DS) - Slagelse (SS)
Kl. 10.00 Gladsaxe-Hero (S1) - B1908 (S1)
Kl. 11.30 B1973 Herlev (SS) - TFC Odsherred (S1)
Kl. 15.00 Gladsaxe-Hero (S1) - TFC Odsherred (S1)
Kl. 16.30 B1973 Herlev (SS) - B1908 (S1)
Kl. 10.00 Bagsværd (S1) - CSC (S1)
Kl. 11.30 Bagsværd (S1) - BSF (SS)


UGE 31:

Tirsdag d. 31. juli
Kl. 18.30 Ringsted IF (Intern træningskamp)
Kl. 00.00 Bk. Hekla (S1) - Bk. Heimdal (S2)
Kl. 19.30 Brønshøj (S1) - Bk. Fix (S1) (Husum Cup)
Kl. 19.00 Roskilde KFUM (SS) - B1973 Herlev (SS)
Kl. 18.30 Frederikssund (S2) - Lynge-Uggeløse (S2)
Kl. 18.30 Køge Bk. (S1) - Haslev FC (SS)
Kl. 19.00 B93 (KS) - Brøndby (S1)
Kl. 19.00 Dragør Bk. (KS) - Østerbro IF (S1)
Kl. 19.00 Værløse (S1) - AB Tårnby (KS) (Furesø Cup)

Torsdag d. 2. august
Kl. 17.30 FC Sydhavnen (S2) - Bk. Frem (S1) (Valby Bladet Cup)
Kl. 19.30 Brønshøj (S1) - Husum (S2) (Husum Cup)
Kl. 18.30 FC Øresund (DS) - Kastrup (DS)
Kl. 19.00 Gladsaxe-Hero (S1) - Fredensborg (SS)

Fredag d. 3. august
Kl. 18.30 Tårnby FF (S1) - FB (KS)
Kl. 18.30 Amager FF (KS) - Østerbro IF (S1)

Lørdag d. 4. august
Kl. 12.00 Ringsted IF (DS) - GVI (DS)
Kl. 15.00 Valby Bk. (S2) - FC Sydhavnen (S2) (Valby Bladet Cup)
Kl. 15.00 Brønshøj (S1) - Bk. Stefan (S2) (Husum Cup)
Kl. 13.00 Tårnby FF (S1) - Hjorten IF (S2)
Kl. 13.00 Herlufsholm (SS) - FC Øresund (DS)
Kl. 12.30 Bk. Viktoria (S2) - Firkanten (S1)
Kl. 00.00 Køge Bk. (S1) - Ejby IF 1968 (S1)
Kl. 14.00 Hillerød Bk. (S1) - B93 (KS)
Kl. 13.00 BSF (SS) - AB Tårnby (KS) (Furesø Cup)
Kl. 12.00 Virum-Sorgenfri (DS) - Fredensborg (SS)
Kl. 13.00 Frederikssund (DS) - Helsinge Fodbold (DS)
Kl. 12.00 Taastrup FC (SS) - Jægersborg (KS)

UGE 32:

Mandag d. 6.august
Kl. 17:30 FC Sydhavnen (S2) - Fremad Valby (KS) (Valby Bladet Cup)

Tirsdag d. 7. august
Kl. 19.00 Tuse IF (S1) - Roskilde KFUM (SS)
Kl. 19.00 Jægersborg (KS) - Fredensborg (SS)

Onsdag d. 8.august
Kl. 13.00 Tårnby FF (S1) - HB (S1)
Kl. 19.00 B93 (KS) - Hornbæk IF (SS)

Torsdag d. 9. august
Kl. 18.30 Køge Bk. (S1) - Fuglebjerg (S1)
Kl. 19.00 KFB (S1) - AB Tårnby (KS)
Kl. 19.00 Brede IF (S1) - Fløng/Hedehusene (S1)

Lørdag d. 11. august
Kl. 11.00 Roskilde KFUM (SS) - TFC Odsherred (S1)
Kl. 12.00 Solrød FC (SS) - Køge Bk. (S1)
Kl. 12.00 Herlev IF (S1) - Fløng-Hedehusene (S1)

UGE 33:

Mandag d. 13. august
Kl. 18.00 Avedøre IF (S1) - Lynge-Uggeløse (S2)

Tirsdag d. 14. august
Kl. 19.00 Hillerød (S1) - Fredensborg (SS)


Er dit holds træningskampe ikke på listen, så send en mail til sup@ligabold.com



(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
1 KOMMENTARER

vil bare lige sige
# 1 fra jespernb
2012-08-04 11:19:22
kan se i skriver S1 ud fra brønshøj. de er desværre rygget ned så der skal stå S2 :-) bare lige lidt info
Fodbold






Send artikel


Vores anfører Jonas Andersen træder virkelig i karakter og spiller en fremragende kamp krydret med et flot langskudsmål. Dog scorede han selvmål for anden kamp i træk, så han blev mobbet med at han lige pt. faktisk er topscorer i Kristrup, Søften og Vivild, hvilket må siges at være imponerende

Flemming Petersen, Kristrup

SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

28/06 | 18.19 | Spiller søger klub i København
28/06 | 15.51 | BK Hellas (KBU S1) søger ny målmandstræn
28/06 | 11.17 | FC Broby Serie 2, søger modstander til t
27/06 | 19.05 | målmand og spiller søges til aarhus klu
27/06 | 13.07 | Røde Stjerne(Odense) Søger træningskamp(
26/06 | 16.43 | REAL LIFE FM CHALLENGE
25/06 | 13.07 | Stævne i juli mega gode præmier
24/06 | 13.05 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
24/06 | 10.21 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
24/06 | 03.44 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
24/06 | 02.47 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
24/06 | 02.37 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
23/06 | 11.40 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
23/06 | 01.31 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 20.17 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 19.30 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 18.02 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 16.34 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 16.26 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 15.23 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 14.12 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 13.36 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 11.54 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 11.20 | Dommeren afbryder kampen mellem KFUM og FIUK før tid
22/06 | 11.17 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM

Fyn
28/06 | 08.35  Over forventning i KRFK
Nordjylland
Nordvestjylland
29/06 | 00.56  Mejrup er meget tilfreds
Midtjylland
Østjylland
Vestjylland
Trekanten
Sønderjylland
29/06 | 01.03  Skuffelse i Aabenraa
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
26/06 | 21.51  Virum kom ikke i Top 5
Bornholm