×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
Mandag d. 26. febuar 2018 kl. 00:49
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


Sjællandske og københavnske træningskampe - Opdateret

Af Søren Pedersen | 30/07/2012 | 15.53

Sommerpausen er lig med mange træningskampe og træningsturneringer. Her kan du få et overblik over træningskampene i dit område. Læs mere her.

LigaBold.com opdaterer listen igennem hele dagen, så følg med og se endnu flere kampe på oversigten dagen igennem.

UGE 30:

Torsdag d. 26. juli
Kl. 17.30 Gladsaxe-Hero (S1) - B1973 Herlev (SS)
Kl. 19.00 TFC Odsherred (S1) - B1908 (S1)
Kl. 19.00 BSF (SS) - CSC (S1)

Lørdag d. 28. juli
Kl. 12.00 Ringsted IF (DS) - Taastrup FC (SS/S1)
Kl. 13.00 Tårnby FF (S1) - Bk. Fix (S1)
Kl. 11.00 Roskilde KFUM (SS) - HB Køge (U19)
Kl. 13.00 FC Øresund (DS) - Slagelse (SS)
Kl. 10.00 Gladsaxe-Hero (S1) - B1908 (S1)
Kl. 11.30 B1973 Herlev (SS) - TFC Odsherred (S1)
Kl. 15.00 Gladsaxe-Hero (S1) - TFC Odsherred (S1)
Kl. 16.30 B1973 Herlev (SS) - B1908 (S1)
Kl. 10.00 Bagsværd (S1) - CSC (S1)
Kl. 11.30 Bagsværd (S1) - BSF (SS)


UGE 31:

Tirsdag d. 31. juli
Kl. 18.30 Ringsted IF (Intern træningskamp)
Kl. 00.00 Bk. Hekla (S1) - Bk. Heimdal (S2)
Kl. 19.30 Brønshøj (S1) - Bk. Fix (S1) (Husum Cup)
Kl. 19.00 Roskilde KFUM (SS) - B1973 Herlev (SS)
Kl. 18.30 Frederikssund (S2) - Lynge-Uggeløse (S2)
Kl. 18.30 Køge Bk. (S1) - Haslev FC (SS)
Kl. 19.00 B93 (KS) - Brøndby (S1)
Kl. 19.00 Dragør Bk. (KS) - Østerbro IF (S1)
Kl. 19.00 Værløse (S1) - AB Tårnby (KS) (Furesø Cup)

Torsdag d. 2. august
Kl. 17.30 FC Sydhavnen (S2) - Bk. Frem (S1) (Valby Bladet Cup)
Kl. 19.30 Brønshøj (S1) - Husum (S2) (Husum Cup)
Kl. 18.30 FC Øresund (DS) - Kastrup (DS)
Kl. 19.00 Gladsaxe-Hero (S1) - Fredensborg (SS)

Fredag d. 3. august
Kl. 18.30 Tårnby FF (S1) - FB (KS)
Kl. 18.30 Amager FF (KS) - Østerbro IF (S1)

Lørdag d. 4. august
Kl. 12.00 Ringsted IF (DS) - GVI (DS)
Kl. 15.00 Valby Bk. (S2) - FC Sydhavnen (S2) (Valby Bladet Cup)
Kl. 15.00 Brønshøj (S1) - Bk. Stefan (S2) (Husum Cup)
Kl. 13.00 Tårnby FF (S1) - Hjorten IF (S2)
Kl. 13.00 Herlufsholm (SS) - FC Øresund (DS)
Kl. 12.30 Bk. Viktoria (S2) - Firkanten (S1)
Kl. 00.00 Køge Bk. (S1) - Ejby IF 1968 (S1)
Kl. 14.00 Hillerød Bk. (S1) - B93 (KS)
Kl. 13.00 BSF (SS) - AB Tårnby (KS) (Furesø Cup)
Kl. 12.00 Virum-Sorgenfri (DS) - Fredensborg (SS)
Kl. 13.00 Frederikssund (DS) - Helsinge Fodbold (DS)
Kl. 12.00 Taastrup FC (SS) - Jægersborg (KS)

UGE 32:

Mandag d. 6.august
Kl. 17:30 FC Sydhavnen (S2) - Fremad Valby (KS) (Valby Bladet Cup)

Tirsdag d. 7. august
Kl. 19.00 Tuse IF (S1) - Roskilde KFUM (SS)
Kl. 19.00 Jægersborg (KS) - Fredensborg (SS)

Onsdag d. 8.august
Kl. 13.00 Tårnby FF (S1) - HB (S1)
Kl. 19.00 B93 (KS) - Hornbæk IF (SS)

Torsdag d. 9. august
Kl. 18.30 Køge Bk. (S1) - Fuglebjerg (S1)
Kl. 19.00 KFB (S1) - AB Tårnby (KS)
Kl. 19.00 Brede IF (S1) - Fløng/Hedehusene (S1)

Lørdag d. 11. august
Kl. 11.00 Roskilde KFUM (SS) - TFC Odsherred (S1)
Kl. 12.00 Solrød FC (SS) - Køge Bk. (S1)
Kl. 12.00 Herlev IF (S1) - Fløng-Hedehusene (S1)

UGE 33:

Mandag d. 13. august
Kl. 18.00 Avedøre IF (S1) - Lynge-Uggeløse (S2)

Tirsdag d. 14. august
Kl. 19.00 Hillerød (S1) - Fredensborg (SS)


Er dit holds træningskampe ikke på listen, så send en mail til sup@ligabold.com



(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
1 KOMMENTARER

vil bare lige sige
# 1 fra jespernb
2012-08-04 11:19:22
kan se i skriver S1 ud fra brønshøj. de er desværre rygget ned så der skal stå S2 :-) bare lige lidt info
Fodbold






Send artikel


SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

23/02 | 22.10 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
23/02 | 18.03 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
22/02 | 21.54 | Træner til serie 2 i FC Broby søges
22/02 | 10.23 | Årets Talent i Jylland Serie 2, Pulje 11-22 - Vinderen er...
22/02 | 08.55 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
21/02 | 17.34 | I dag offentliggøres vinderne af Årets Målmand
21/02 | 14.10 | Online betting
21/02 | 12.43 | Horsens Freja søger dygtige spillere
21/02 | 12.30 | Brede IF søger målmand
21/02 | 10.28 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
20/02 | 15.49 | Brøndby if
19/02 | 20.40 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
19/02 | 14.13 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
19/02 | 11.51 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
19/02 | 11.30 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
19/02 | 11.23 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
18/02 | 21.30 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
18/02 | 13.51 | SØGER MODSTANDER!! d. 25/2 FYN (har kuns
18/02 | 13.29 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
18/02 | 10.56 | Vild weekend: Blev far kl. 11 og dommer kl. 12
16/02 | 14.08 | Støt din favorit - Stem hver dag
16/02 | 13.00 | Vild weekend: Blev far kl. 11 og dommer kl. 12
16/02 | 07.33 | Støt din favorit - Stem hver dag
15/02 | 16.38 | Københavnerklub søger spillere
15/02 | 09.27 | Sidste afstemningsuge er i gang - Stem nu

Fyn
Nordjylland
24/02 | 22.02  Hobro ovenpå mod MorsØ
Nordvestjylland
24/02 | 22.02  Hobro ovenpå mod MorsØ
Midtjylland
Østjylland
Vestjylland
Trekanten
Sønderjylland
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
24/02 | 20.20  Amager FF knuste BFS
Bornholm