×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
Mandag d. 21. august 2017 kl. 21:45
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


Oversigt over sjællandske og københavnske træningskampe

Af Søren Pedersen | 08/02/2013 | 08.37

Det er sæson for træningskampe, og her giver LigaBold dig et komplet overblik over de forskellige holds testkampe inden det går løs i foråret. Se listen her.

(Bemærk at listen opdateres hele tiden)

Uge 4:

Lørdag d. 26. Januar
Kl. 13.00 B1908 (S1) - Bk. Hekla (S1)
Kl. 11.30 Nordvest FC (2.div) - Vanløse (2.div)
Kl. 11.15 Birkerød (2.div) - BSV (2.div))
Kl. 12.15 B1903 (DS) - FC Helsingør (2.div)
Kl. 00.00 Frem (2.div) - Kastrup (DS)
Kl. 00.00 HIK (2.div) - Avedøre (DS)
Kl. 11.30 Vanløse IF (DS) - Nordvest FC (2.div)


Uge 5:

Torsdag d. 31. januar
Kl. 17.00 Fremad Amager (2.div) - B1908 (2.div)

Lørdag d. 2. februar
Kl. 13.00 Brøndby IF (S1) - Bk. Friheden (S2)
Kl. 14.15 Østerbro IF (S1) - B1908 (S1)
Kl. 10.00 Brønshøj (S1) - KFUM (KS)
Kl. 13.30 Sundby Bk. (S1) - Bk. Hekla (S1)
Kl. 00.00 Frederikssund (DS) - FC Roskilde (2.div)
Kl. 14.15 Jægersborg (KS) - Ledøje-Smørum (DS)
Kl. 14.00 FA2000 (KS) - CSC (S1)
Kl. 00.00 Herlufsholm (SS) - BGA (DS)
Kl. 14.15 Ringsted IF (DS) - Fredensborg (SS)
Kl. 11.00 FC Roskilde (2.div) - Vanløse IF (2.div)
Kl. 15.15 FC Sydhavnen (S2) - Bk. Vigerslev (S1)
Kl. 11.00 B1908 (2.div) - Avarta (2.div)
Kl. 12.30 GVI (DS) - FC Helsingør (2.div)
Kl. 00.00 Frem (2.div) - Fremad Valby (KS)
Kl. 00.00 HIK (2.div) - Skovshoved (DS)
Kl. 11.00 Hvidovre (2.div) - BSF (DS)
Kl. 13.20 BSV (2.div) - Rishøj (2.div)
kl. 00.00 Herlufsholm (SS) - BGA (DS)
Kl. 13.45 FB (KS) - Amager FF (KS)

Søndag d. 3. februar
Kl. 10.50 Sønderbro Fight (S2) - Kastrup (S1)
Kl. 14.15 AB (1.div) - Herlev IF (2.div)


Uge 6:

Tirsdag d. 5. februar
Kl. 18.00 B1903 (DS) - HIK (2.div)

Onsdag d. 6. februar
Kl. 17.30 FC Nordsjælland (U19) - Hvidovre (2.div)

Torsdag d. 7. februar
Kl. 18.15 FC Øresund (DS) - Jægersborg (KS)

Lørdag d. 9. februar
Kl. 11.50 Fremad Valby (KS) - Brøndby IF (S1)
Kl. 00.00 Sundby Bk. (S1) - Brønshøj (S1)
Kl. 00.00 Frederikssund (DS) - SC Egedal (DS)
Kl. 13.30 Sønderbro Fight (S2) - KFB (S1)
Kl. 14.00 Farum Bk. (S1) - FA2000 (KS)
Kl. 12.30 Ringsted IF (DS) - Svebølle (2.div)
Kl. 11.30 Vanløse IF (2.div) - LFA (2.div)
Kl. 00.00 Brønshøj (1.div) - B1908 (2.div)
Kl. 13.00 Brøndby (U19) - Birkerød (2.div)
Kl. 13.00 B93 (DS) - FC Helsingør (2.div)
Kl. 00.00 Frem (2.div) - BSF (DS)
Kl. 11.00 HIK (2.div) - Fremad Amager (2.div)
Kl. 12.30 HB Køge (1.div) - Hvidovre (2.div)
Kl. 11.30 Vanløse IF (DS) - LFA (2.div)
Kl. 00.00 Frederikssund (DS) - SC Egedal (DS)
Kl. 13.45 FB (KS) - Rødovre (S1)
Kl. 14.15 Bk. Fix (S1) - AB Tårnby (KS)

Søndag d. 10. februar
Kl. 13.00 B1908 (S1) - Avarta (S1)
Kl. 15.15 FC Sydhavnen (S2) - Fremad Valby (S2)


Uge 7:

Tirsdag d. 12. februar
Kl. 17.00 Fremad Amager (2.div) - Fremad Valby (KS)

Onsdag d. 13. februar
Kl. 00.00 Husum Bk. (S2) - Rødovre (S1)

Fredag d. 15. februar
Kl. 00.00 Husum Bk. (S2) - Avarta (S1)

Lørdag d. 16. februar
Kl. 13.00 Brøndby IF (S1) - Brede IF (S1)
Kl. 13.00 B1908 (S1) - Valby Bk. (S1)
Kl. 10.45 Brønshøj (S1) - Amager FF (KS)
Kl. 12.30 AB Tårnby (KS) - Sundby Bk. (S1)
Kl. 00.00 Frederikssund (DS) - Avarta (2.div)
Kl. 14.15 Jægersborg (KS) - CSC (S1)
Kl. 00.00 Herlufsholm (SS) - Sydalliancen (LF)
Kl. 12.15 B1903 (DS) - Ringsted IF (DS)
Kl. 00.00 Frem (2.div) - Vanløse IF (2.div)
Kl. 12.20 FC Helsingør (2.div) - BSV (2.div)
Kl. 11.00 FC Roskilde (2.div) - FC Vestsjælland (1.div)
Kl. 00.00 HIK (2.div) - Herlev IF (2.div)
Kl. 11.00 Hvidovre (2.div) - Nordvest (2.div)
kl. 00.00 Herlufsholm (SS) - Sydalliancen (LF)
Kl. 13.45 FB (KS) - HB (S1)
Kl. 14.15 Bk. Fix (S1) - Bk. Hekla (S1)

Søndag d. 17. februar
Kl. 13.00 KSC (JS) - Fredericia fF (S1)
Kl. 10.15 FC Sydhavnen (S2) - FC Udfordringen (S2)
Kl. 10.45 Fremad Amager (2.div) - Fredensborg (SS)
Kl. 00.00 SC Egedal (U19) - Bk. Fix (S1)


Uge 8:

Tirsdag d. 19. februar
Kl. 17.30 Avarta (2.div) - Hvidovre (2.div)
Kl. 18.15 FC Øresund (DS) - Birkerød (2.div)

Torsdag d. 21. februar
Kl. 19.00 Brønshøj (S1) - Bk. Hellas (S2)
Kl. 00.00 Frem (2.div) - Fremad Amager (2.div)
Kl. 00.00 B93 (DS) - HIK (2.div)
Kl. 18.00 B1903 (DS) - FB (KS)

Lørdag d. 23. februar
Kl. 15.00 Brøndby IF (S1) - Allerød (S1)
Kl. 15.00 Sundby Bk. (S1) - Skovshoved (S1)
Kl. 00.00 Frederikssund (DS) - Svebølle (2.div)
Kl. 13.30 Sønderbro Fight (S2) - Dragør (KS)
Kl. 12.00 FA2000 (KS) - HB (S1)
Kl. 00.00 FC Øresund (DS) - Herlufsholm (SS)
Kl. 12.30 Ringsted IF (DS) - LFA (2.div)
Kl. 11.00 Roskilde KFUM (SS) - Vanløse IF (2.div)
Kl. 15.15 FC Sydhavnen (S2) - Bk. Hekla (S1)
Kl. 11.00 FC Roskilde (2.div) - B1908 (2.div)
Kl. 11.00 Birkerød (2.div) - Avedøre (DS)
Kl. 12.20 FC Helsingør (2.div) - Rishøj (DS)
Kl. 13.00 Herlev IF (2.div) - Birkerød (2.div)
Kl. 00.00 HIK (2.div) - SC Egedal (DS)
Kl. 11.00 Hvidovre (2.div) - BSV (2.div)
Kl. 13.45 FB (KS) - KB (KS) - IF Føroyar (KS)

Søndag d. 24. februar
Kl. 15.00 Lundtofte (SS) - Jægersborg (KS)


Uge 9:

Mandag d. 25. februar
Kl. 19.00 Lundtofte (SS) - Vanløse IF (2.div)

Tirsdag d. 26. februar
Kl. 17.30 BSV (2.div) - B1908 (2.div)
Kl. 00.00 Brønshøj (1.div) - HIK (2.div)

Onsdag d. 27. februar
Kl. 19.30 FB (S1) - Bk. Fix (S1)

Fredag d. 1. marts
Kl. 00.00 Husum Bk. (S2) - FC Hvidovre (S1)
Kl. 00.00 Hvalsø IF (S1) - Gislinge (S2)

Lørdag d. 2. marts
Kl. 13.00 Brøndby IF (S1) - Hillerød (S1)
Kl. 10.30 Tårnby FF (S1) - B1908 (S1)
Kl. 14.15 Brønshøj (S1) - Bk. Stefan (S2)
Kl. 11.15 FB (S1) - Sundby Bk. (S1)
Kl. 14.00 Fløng/Hedehusene (S1) - Roskilde KFUM (SS)
Kl. 00.00 HIK (2.div) - Frederikssund (DS
Kl. 15.00 Snekkersten (S2) - Sønderbro Fight (S2)
Kl. 14.15 Jægersborg (KS) - Rødovre (S1)
Kl. 12.00 FA2000 (KS) - Skjold (DS)
Kl. 12.30 Ringsted IF (DS) - Virum-Sorgenfri (DS)
Kl. 11.30 Vanløse IF (2.div) - Lindholm (DS)
Kl. 12.15 B1908 (2.div) - B93 (DS)
Kl. 11.15 Birkerød (2.div) - Halmia
Kl. 12.20 FC Helsingør (2.div) - Limhamn
Kl. 11.00 Frem (2.div) - BSV (2.div)
Kl. 00.00 Hvidovre (2.div) - Fremad Amager (2.div)
Kl. 00.00 HIK (2.div) - Frederikssund (DS)
Kl. 12.15 HB Køge (1.div) - Nordvest FC (2.div)
Kl. 14.15 Bk. Fix (S1) - CIK (S2)

Søndag d. 3. marts
Kl. 10.15 FC Sydhavnen (S2) - Sundby KFUM (S2)


Uge 10:

Tirsdag d. 5. marts
Kl. 00.00 Frem (2.div) - Næstved (2.div)
Kl. 17.00 HIK (2.div) - Virum-Sorgenfri (DS)

Onsdag d. 6. marts
Kl. 00.00 Husum Bk. (S2) - KB (KS)
Kl. 18.30 B1908 (2.div) - Hvidovre (2.div)

Fredag d. 8. marts
Kl. 00.00 Hvalsø IF (S1) - Skibby (S2)

Lørdag d. 9. marts
Kl. 13.30 Sundby Bk. (S1) - IF Føroyar (KS)
Kl. 12.00 Fløng/Hedehusene (S1) - RB 1906
Kl. 12.30 AB Tårnby (KS) - Sønderbro Fight (S2)
Kl. 13.00 Virum-Sorgenfri (DS) - Jægersborg (KS)
Kl. 12.15 Espergærde (SS) - FA2000 (KS)
Kl. 12.00 BSF (DS) - Ringsted IF (DS)
Kl. 12.30 GVI (DS) - Vanløse IF (2.div)
Kl. 14.30 Slagelse (SS) - FC Sydhavnen (S2)
Kl. 12.20 FC Helsingør (2.div) - Eskilsminne
Kl. 11.00 FC Roskilde (2.div) - BSV (2.div)
Kl. 00.00 Frem (2.div) - FC Øresund (DS)
Kl. 10.45 Fremad Amager (2.div) - FA2000 (DS)
Kl. 11.00 Hvidovre (2.div) - HIK (2.div)
Kl. 00.00 Næstved (2.div) - AB (1.div)
Kl. 13.45 FB (KS) - Allerød (SS)
Kl. 14.15 Bk. Fix (S1) - KFUM (KS)

Søndag d. 10. marts
Kl. 12.45 B1908 (S1) - Dragør (KS)
Kl. 10.45 Østerbro IF (S1) - Brønshøj (S1)


Uge 11:

Tirsdag d. 12. marts
Kl. 17.50 FC Helsingør (2.div) - Halmia

Torsdag d. 14. marts
Kl. 00.00 Avedøre (DS) - Fremad Amager (2.div)
Kl. 20.30 Bk. Fix (S1) - Hvidovre (S3)

Fredag d. 15. marts
Kl. 00.00 Hvalsø IF (S1) - RB 1906 (S1)

Lørdag d. 16. marts
Kl. 16.00 BSF (S1) - Brøndby IF (S1)
Kl. 11.00 B1908 (S1) - Herlev IF (S1)
Kl. 11.45 Brønshøj (S1) - Bk. Fix (S1)
Kl. 10.30 Sundby Bk. (S1) - Dragør (KS)
Kl. 16.00 SC Egedal (S1) - Fløng/Hedehusene (S1)
Kl. 00.00 Frederikssund (DS) - Herlev IF (2.div)
Kl. 15.00 Sønderbro Fight (S2) - IF Føroyar (KS)
Kl. 14.15 Jægersborg (KS) - B1973 Herlev (SS)
Kl. 00.00 FC Vestsjælland (RES) - Herlufsholm (SS)
Kl. 12.00 Skovshoved (DS) - Ringsted IF (DS)
Kl. 11.30 Birkerød (2.div) - Vanløse IF (2.div)
Kl. 15.15 FC Sydhavnen (S2) - Bk. Friheden (S2)
Kl. 00.00 Næstved (2.div) - B1908 (2.div)
Kl. 11.30 Vanløse IF (DS) - Birkerød (2.div)
Kl. 13.00 Trelleborg - FC Helsingør (2.div)
Kl. 11.00 FC Roskilde (2.div) - B93 (DS)
Kl. 00.00 Frem (2.div) - Brønshøj (1.div)
Kl. 00.00 Rishøj (2.div) - HIK (2.div)
Kl. 10.45 Bk. Fix (S1) - Brønshøj (S1)


Uge 12:

Fredag d. 22. marts
Kl. 00.00 Husum Bk. (S2) - BSF (S1)

Lørdag d. 23. marts
Kl. 12.30 Brønshøj (S1) - B1960 (S2)
Kl. 10.15 KB (KS) - Sundby Bk. (S1)
Kl. 11.00 Avedøre IF (S1) - Fløng/Hedehusene (S1)
Kl. 00.00 Frederikssund (DS) - GVI (DS)
Kl. 12.00 VLI (S1) - Sønderbro Fight (S2)
Kl. 14.15 Jægersborg (KS) - Allerød (SS)
Kl. 12.00 Bk. Hekla (S1) - FA2000 (KS)
Kl. 12.30 Ringsted IF (DS) - FC Lejre (SS)
Kl. 00.00 Hvalsø IF (S1) - Fårevejle (S2)
Kl. 00.00 B1903 (DS) - Rønne fB (KS)
Kl. 13.15 FC Øresund (DS) - B1908 (2.div)
Kl. 13.00 Herlev IF (2.div) - Birkerød (2.div)
Kl. 11.00 FC Roskilde (2.div) - Næstved (2.div)
Kl. 00.00 Frem (2.div) - Hvidovre (2.div)
Kl. 10.45 Fremad Amager (2.div) - Greve (DS)
Kl. 11.00 BSV (2.div) - HIK (2.div)
Kl. 13.45 FB (KS) - Værebro (SS)
Kl. 14.15 Bk. Fix (S1) - Skovshoved (S1)

Søndag d. 24. marts
Kl. 12.30 B1908 (S1) - Bk. Olympia (S2)
Kl. 10.15 FC Sydhavnen (S2) - Birkerød (S2)
Kl. 11.00 FC Helsingør (2.div) - Halmstad


Uge 13:

Torsdag d. 28. marts
Kl. 11.00 Gislinge (S2) - Fløng/Hedehusene (S1)
Kl. 00.00 Hvalsø IF (S1) - Himmelev (S2)

Lørdag d. 30. marts
Kl. 00.00 Hvalsø IF (S1) - Fremad Valby (KS)
Kl. 14.15 Bk. Fix (S1) - Ledøje-Smørum (DS)



(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
0 KOMMENTARER








Send artikel



Vi søger holdpræstationer og det fik vi i dag. Det er jeg meget glad for. Alle 14 spillere var afgørende på hver deres måde med vigtige aktioner.


Mads Jensen, Helsted-spiller, efter sejren over Kristrup

SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

21/08 | 19.36 | TFC tilfreds med Skjold/Birkerød-resultat
21/08 | 14.02 | Skuffelse i KFUM over manglende sejr mod Fjordager
21/08 | 13.08 | Ringe søger modstandere til træningskamp
21/08 | 11.01 | TFC tilfreds med Skjold/Birkerød-resultat
20/08 | 20.19 | Svær kamp i vente for Allested mod SfB
19/08 | 20.07 | Tårnby møder oprykningsfavoritterne fra Union
18/08 | 16.39 | Redaktøren tipper Albaniserien - Se hans tip her
18/08 | 14.43 | FC Broby-træner: ØFF spiller primitivt men effektivt
18/08 | 13.22 | Redaktøren tipper Albaniserien - Se hans tip her
18/08 | 12.45 | Redaktøren tipper Albaniserien - Se hans tip her
18/08 | 12.22 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
18/08 | 11.13 | FYN: U17 A søger træner.
18/08 | 10.01 | FC Broby-træner: ØFF spiller primitivt men effektivt
18/08 | 09.58 | Ø.F.F. skulle have vundet kampen mod FC Broby
18/08 | 09.09 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
18/08 | 08.58 | Tårnby møder oprykningsfavoritterne fra Union
18/08 | 06.24 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
17/08 | 22.20 | Kirkeby og Langeskov jagter første point
17/08 | 14.15 | Tårnby møder oprykningsfavoritterne fra Union
16/08 | 19.32 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
16/08 | 15.17 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
16/08 | 14.57 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
15/08 | 09.57 | Målmandstræner søges
15/08 | 09.40 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
13/08 | 10.37 | Nyborg og Kerteminde i købstadsopgør

Fyn
Nordjylland
Nordvestjylland
Midtjylland
21/08 | 16.33  Brande knuser Videbæk
Østjylland
Vestjylland
21/08 | 16.33  Brande knuser Videbæk
Trekanten
Sønderjylland
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
Bornholm