×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
Mandag d. 23. oktober 2017 kl. 21:04
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


Se sjællandske og københavnske træningskampe her

Af Søren Pedersen | 29/07/2013 | 11.35

Inden turneringen går igang, så bliver der spillet masser af træningskampe rundt omkring. Se hvem der møder hvem her.

Uge 30:

Fredag d. 26. juli
Kl. 19.00 NFB (LFS) - FST (S1)

Lørdag d. 27 juli
Kl. 13.00 Bk. Union (KS) - FB (KS)
Kl. 15.00 Køge (S2) - Hvalsø (S1)
Kl. 13.00 Brønshøj (S1) - Rødovre (S1)
Kl. 11.00 Fremad Valby (KS) - Sunred Beach (S2)
Kl. 13.00 Jægersborg (DS) - FC Lejre (SS)
Kl. 15.00 FC Storebælt (S2) - Holbæk (S1)
Kl. 00.00 B93 (S1) - Brøndby (S1)

Søndag d. 28. juli
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Bk. Heimdal (S2)


Uge 31:

Tirsdag d. 30. juli
Kl. 19.30 Bk. Fix (S1) - Brønshøj (S1)
Kl. 18.00 Kastrup (KS) - AB Tårnby (DS)
Kl. 18.30 Herlev IF (DS) - Jægersborg (DS)
Kl. 18.30 Hjorten IF (S2) - Ledøje-Smørum (S2)
Kl. 18.00 Brøndby (U19) - Vanløse (2.div)
Kl. 18.30 Taastrup FC (DS) - Solrød FC (S1)
Kl. 19.00 Frederikssund (DS) - SC Egedal (2.div)

Onsdag d. 31. Juli
Kl. 19.30 Bk. Vestia (S3) - Sunred Beach (S2)

Torsdag d. 1. august
Kl. 18.30 Hvalsø (S1) - RB06 (S1)
Kl. 18.00 Bk. Fix (S1) - Husum (S3)
Kl. 19.00 Brønshøj (S1) - Sundby Bk. (S1)
Kl. 18.00 FC Øresund (DS) - GVI (2.div)
Kl. 18.00 Bk. Viktoria (S2) - HB (KS)
Kl. 18.30 Brøndby (S1) - Brede IF (S1)
Kl. 19.00 Virum-Sorgenfri (DS) - SC Egedal (2.div)

Fredag d. 2. august
Kl. 18.30 Bk. Friheden (S2) - Hjorten IF (S2)

Lørdag d. 3. august
Kl. 00.00 Fårevejle (S1) - Herlufsholm (SS)
Kl. 15.00 Bk. Fix (S1) - Bk. Husum (S1)
Kl. 00.00 VLI (S1) - HB (KS)
Kl. 00.00 FC Øresund (DS) - Laholm/Halmia (Sverige)
Kl. 00.00 Nørrebro Utd. (S1) - KB (S1)
Kl. 13.00 Asnæs (S2) - Tølløse (S2)
Kl. 15.00 Langebæk Alliancen (S2) - NFB (LFS)
Kl. 13.00 Tårnby FF (S1) - Sunred Beach (S2)
Kl. 13.00 AB Tårnby (DS) - Prespa (KS)
Kl. 11.00 Fredensborg (DS) - Jægersborg (DS)
Kl. 13.00 Frederikssund (DS) - Taastrup FC (DS)

Søndag d. 4. august
Kl. 10.45 Bk. Viktoria (S2) - Skjold (KS)
Kl. 13.00 Brøndby (S1) - Bagsværd (S2)


Uge 32:

Tirsdag d. 6. august
Kl. 00.00 Nørrebro Utd. (S1) - Bk. Viktoria (S2)
Kl. 19.00 Hjorten IF (S2) - Blovstrød (S2)
Kl. 18.30 Taastrup FC (S2) - Taastrup FC (U19)

Torsdag d. 8. august
Kl. 18.30 BSV (S1) - Bk. Fix (S1)
Kl. 19.00 Brønshøj (S1) - Bk. Hellas (S1)
Kl. 18.30 AB Tårnby (DS) - CSC (S1)

Fredag d. 9. august
Kl. 18.30 Hvalsø (S1) - TFC Odsherred (S1)

Lørdag d. 10. august
Kl. 00.00 Fårevejle (S1) - B73 Slagelse (S2)
Kl. 15.00 Bk. Fix (S1) - CIK (S2)
Kl. 00.00 Frederikberg Mesterskaberne
Kl. 00.00 Tårnby FF (S1) - Nørrebro Utd. (S1)
Kl. 10.30 Asnæs (S2) - Mørkøv (S2)
Kl. 13.00 Sunred Beach (S2) - KFB (S1)
Kl. 15.00 FC Storebælt (S2) - Slagelse (S1)
Kl. 00.00 Bagsværd (S2) - Hjorten IF (S2)

Mangler dine træningskampe i oversigten, så en mail til sup@ligabold.com



(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
0 KOMMENTARER

Fodbold

SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

23/10 | 15.54 | Øv fornemmelse i Nyborg efter Tårup-kamp
23/10 | 10.42 | Misvindende resultat mellem Rudkøbing og BBB
23/10 | 10.23 | Skandale forhold i kampen mellem Fuglebakken og Vorup
23/10 | 10.23 | Skandale forhold i kampen mellem Fuglebakken og Vorup
23/10 | 09.55 | Flot mål af højre back hos TFC i kampen mod Skjold Birkerød
22/10 | 21.16 | Underholdende og målrigt mellem Tårnby og Hvidovre
22/10 | 17.05 | Udvisning til Roskilde KFUM koster dyrt mod GVI
21/10 | 22.46 | 21 årig Ung målmand Aarhus
20/10 | 10.28 | Klub søger målmand til DS/S2 truppen
19/10 | 10.44 | Dametræner søges, Odense C
18/10 | 10.57 | Give spiller til 0 mod Stensballe
17/10 | 18.52 | Ny træner
17/10 | 11.45 | Ringsted-formand: DBU begrænser mellemstore klubber
16/10 | 12.58 | Mulig Brande-oprykning mod Alhedens efter 26 år
16/10 | 12.46 | Mulig Brande-oprykning mod Alhedens efter 26 år
16/10 | 12.43 | Mulig Brande-oprykning mod Alhedens efter 26 år
16/10 | 12.35 | Mulig Brande-oprykning mod Alhedens efter 26 år
13/10 | 19.37 | Målmandstræner søger ny klub.
13/10 | 08.30 | Træner søges til serie 4 (måske serie 3)
13/10 | 08.08 | IF Skjold Birkerød-trænere stopper - Klubben på jagt efter ny
11/10 | 13.54 | God fight mellem Hårslev og Fjordager
11/10 | 11.08 | Kan "De blå matadorer" drille TPI?
11/10 | 10.53 | Kan "De blå matadorer" drille TPI?
10/10 | 22.56 | God fight mellem Hårslev og Fjordager
10/10 | 16.33 | Opløftende Løgstør-indsats mod Sæby

Fyn
Nordjylland
Nordvestjylland
Midtjylland
Østjylland
Vestjylland
Trekanten
Sønderjylland
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
Bornholm