×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
Torsdag d. 22. febuar 2018 kl. 16:06
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


Oversigt over træningskampe - Sjælland og København (Opdateret)

Af Søren Pedersen | 24/07/2014 | 05.30

Det er sæson for træningskampe, og her giver LigaBold dig et overblik over, hvilke af de sjællandske/københavnske hold der tørner sammen i opstartens træningskampe. Se oversigten nedenfor.

(Bemærk: Listen bliver løbende opdateret)

Klubber, der ikke er at finde på listen, kan maile deres oversigt over træningskampe til sup@ligabold.dk. Vi tager forbehold for fejl i det ovenstående.

Uge 30:

Tirsdag d. 22.juli
Kl. 18.00 Kastrup B. (DS) - Fremad Valby (DS)

Torsdag d. 24.juli
Kl. 18.00 Skjold Birkerød (DS) - Allerød (SS)

Fredag d. 25.juli
Kl. 20.00 Østerbro IF (S1) - Fremad Amager (S1)

Lørdag 26.juli
Kl. 13.00 Vanløse (DS) - Prespa (KS)
Kl. 11.00 Skjold Birkerød (DS) - BSV (2.div)
Kl. 11.30 Herlev IF (2.div) - B1908 (2.div)
Kl. 11.00 Fremad Valby (DS) - FB (KS)
Kl. 12.00 Mørkøv (S2) - Hvalsø IF (S1)
Kl. 12.00 Greve (DS) - Avedøre (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S1) - HB (KS)
Kl. 14.00 AB Tårnby (DS) - Kalundborg (DS)
Kl. 12.00 Ledøje-Smørum (DS) - Ringsted IF (DS)
Kl. 11.00 Ringsted IF (S1) - Herfølge (S1)


Uge 31:

Mandag d. 28.juli
Kl. 18.00 BGA (SS) - Gladsaxe-Hero (S1) (Gladsaxe Cup)
Kl. 18.00 Rødovre (KS) - B1973 Herlev (SS) (Gladsaxe Cup)

Tirsdag d. 29.juli
Kl. 18.00 B93 (2.div) - B1908 (2.div)
Kl. 18.00 Frem (2.div) - Fremad Valby (DS)
Kl. 19.00 Køge Bk. (S1) - Vallensbæk (SS)
Kl. 18.30 Solrød FC (S1) - Brede IF (S1)
Kl. 19.00 Mørkøv (S2) - Kalundborg (S2)
Kl. 18.00 Brønshøj (S1) - Bk. Fix (S2) (Husum Cup)
Kl. 19.30 Husum (S1) - Husum (S3) (Husum Cup)

Onsdag d. 30.juli
Kl. 18.00 Gladsaxe-Hero (S1) - CSC (KS) (Gladsaxe Cup)
Kl. 18.00 B1973 Herlev (SS) - Herlev IF (2.div) (Gladsaxe Cup)

Torsdag d. 31.juli
Kl. 18.30 Tuse IF (S1) - Hvalsø IF (S1)
Kl. 18.00 Avedøre (S1) - VLI (S1)
Kl. 19.15 Bk. Viktoria (S1) - Bispebjerg (S2)
Kl. 18.00 Bk. Fix (S2) - Husum (S3) (Husum Cup)
Kl. 19.30 Brønshøj (S1) - Husum (S1) (Husum Cup)

Fredag d. 1.august
Kl. 18.00 CSC (KS) - BGA (SS) (Gladsaxe Cup)
Kl. 18.00 Herlev IF (2.div) - Rødovre (KS) (Gladsaxe Cup)

Lørdag d. 2.august
Kl. 11.00 Skjold Birkerød (DS) - B1903 (DS)
Kl. 16.00 Køge Bk. (S1) - Rishøj (S2) (Spilles i Ejby)
Kl. 12.00 Sorø Freja (S1) - TFC Odsherred (S1)
Kl. 14.00 Hvalsø IF (S1) - Benløse (S2)
Kl. 00.00 Virum-Sorgenfri (SS) - Farum (S1)
Kl. 13.00 Avedøre (S1) - Skovshoved (KS)
Kl. 11.00 Karlslunde (S1) - RB1906 (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S1) - Østerbro IF (S1)
Kl. 12.00 FC Lejre (SS) - Kalundborg (DS)
Kl. 12.00 Kalundborg (S2) - Jyderup (S3)
Kl. 12.00 Ringsted IF (DS) - SC Egedal (DS)
Kl. 13.30 Brønshøj (S1) - Husum (S3) (Husum Cup)
Kl. 15.00 Bk. Fix (S2) - Husum (S1) (Husum Cup)

Søndag 3.august
Kl. 11.30 Prespa (KS) - Bk. Heimdal (S1)
Kl. 00.00 Køge Bk. (S1) - Herfølge eller Ejby
Kl. 12.00 Placeringskampe i Gladsaxe Cup (Gladsaxe Cup)


Uge 32:

Tirsdag d. 5.august
Kl. 18.00 Skjold Birkerød (DS) - Virum-Sorgenfri (SS)
Kl. 18.30 Ø.B (S2) - Hårslev (S2)
Kl. 18.30 Karlslunde (S1) - Roskilde KFUM (S2)
Kl. 18.30 Solrød FC (S1) - Slagelse (DS)
Kl. 19.00 BIF - Østerbro IF (S1)

Onsdag d. 6.august
Kl. 18.30 Asnæs (S2) - Kalundborg (S2)
Kl. 18.30 Tuse IF (SS) - Kalundborg (DS)

Torsdag d. 7.august
Kl. 12.00 Sorø Freja (S1) - B73 Slagelse (S2)
Kl. 18.30 Ringsted IF (S1) - Haslev FC (SS)

Fredag 8.august
Kl. 18.00 Prespa (KS) - KfB (S1)
Kl. 18.30 Amager FF (KS) - Østerbro IF (S1)
Kl. 11.00 Jyllinge (S1) - Hvalsø IF (S1)

Lørdag d. 9.august
Kl. 10.00 B1908 (2.div) - Kastrup B. (DS)
Kl. 00.00 Bk. Stefan (S2) - KFUM (S2)
Kl. 11.00 Kalundborg (DS) - Fremad Valby (DS)
Kl. 15.00 Fredericia KFUM (S2) - Ø.B (S2)
Kl. 14.00 Køge Bk. (S1) - Fårevejle (S2)
Kl. 13.00 Sorø Freja (S1) - Holmegaard (S2)
Kl. 11.00 Himmelev-Veddelev (S2) - Avedøre (S1)
Kl. 11.00 Karlslunde (S1) - FC Lejre (SS)
Kl. 00.00 Liria FK (S2) - Bk. Heimdal (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S1) - Bk. Heimdal (S1)
Kl. 11.00 Kalundborg (DS) - Fremad Valby (DS)
Kl. 14.00 Kalundborg (S2) - Skælskør (S3)
Kl. 12.00 Ringsted IF (DS) - Slagelse (DS)
Kl. 00.00 Benløse (S2) - Ringsted IF (S1)

Søndag d. 10.august
Kl. 11.00 Solrød FC (S1) - Haslev FC (SS)


Uge 33:

Tirsdag d. 12.august
Kl. 18.00 Herlev IF (S1) - Avedøre (S1)

Onsdag d. 13.august
Kl. 19.00 Fårevejle (S2) - Kalundborg (S2)


Klubber, der ikke er at finde på listen, kan maile deres oversigt over træningskampe til sup@ligabold.dk. Vi tager forbehold for fejl i det ovenstående.



(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
0 KOMMENTARER








Send artikel


SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

22/02 | 10.23 | Årets Talent i Jylland Serie 2, Pulje 11-22 - Vinderen er...
22/02 | 08.55 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
21/02 | 17.34 | I dag offentliggøres vinderne af Årets Målmand
21/02 | 14.10 | Online betting
21/02 | 12.43 | Horsens Freja søger dygtige spillere
21/02 | 12.30 | Brede IF søger målmand
21/02 | 10.28 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
20/02 | 15.49 | Brøndby if
19/02 | 20.40 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
19/02 | 14.13 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
19/02 | 11.51 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
19/02 | 11.30 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
19/02 | 11.23 | Middelfart-målmand kåret af LigaBolds brugere
18/02 | 21.30 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
18/02 | 13.51 | SØGER MODSTANDER!! d. 25/2 FYN (har kuns
18/02 | 13.29 | Trods god kamp taber Højby kampen mod Kirkeby
18/02 | 10.56 | Vild weekend: Blev far kl. 11 og dommer kl. 12
16/02 | 14.08 | Støt din favorit - Stem hver dag
16/02 | 13.00 | Vild weekend: Blev far kl. 11 og dommer kl. 12
16/02 | 07.33 | Støt din favorit - Stem hver dag
15/02 | 16.38 | Københavnerklub søger spillere
15/02 | 09.27 | Sidste afstemningsuge er i gang - Stem nu
14/02 | 16.44 | FC Roskilde-kant skifter til Brønshøj
14/02 | 09.31 | FC Roskilde-kant skifter til Brønshøj
13/02 | 17.24 | PI2 søger målmand - Serie 3

Fyn
Nordjylland
22/02 | 07.18  B52 vil præge Serie 1
Nordvestjylland
Midtjylland
Østjylland
22/02 | 07.12  Langaa gentager succesen
Vestjylland
Trekanten
Sønderjylland
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
22/02 | 07.10  Amager FF vil vinde
Bornholm