×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
Mandag d. 21. august 2017 kl. 23:40
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


Få overblik over de sjællandske og københavnske træningskampe her

Af Søren Pedersen | 28/07/2014 | 14.01

Der er masser af muligheder for at komme ud og se træningskampe i ugens løb. Få et overblik over træningskampene her.

Uge 31:

Mandag d. 28.juli
Kl. 18.00 BGA (SS) - Gladsaxe-Hero (S1) (Gladsaxe Cup)
Kl. 18.00 Rødovre (KS) - B1973 Herlev (SS) (Gladsaxe Cup)

Tirsdag d. 29.juli
Kl. 18.00 B93 (2.div) - B1908 (2.div)
Kl. 18.00 Frem (2.div) - Fremad Valby (DS)
Kl. 19.00 Køge Bk. (S1) - Vallensbæk (SS)
Kl. 18.30 Solrød FC (S1) - Brede IF (S1)
Kl. 19.00 Mørkøv (S2) - Kalundborg (S2)
Kl. 18.00 Brønshøj (S1) - Bk. Fix (S2) (Husum Cup)
Kl. 19.30 Husum (S1) - Husum (S3) (Husum Cup)

Onsdag d. 30.juli
Kl. 18.00 Gladsaxe-Hero (S1) - CSC (KS) (Gladsaxe Cup)
Kl. 18.00 B1973 Herlev (SS) - Herlev IF (2.div) (Gladsaxe Cup)

Torsdag d. 31.juli
Kl. 18.30 Tuse IF (S1) - Hvalsø IF (S1)
Kl. 18.00 Avedøre (S1) - VLI (S1)
Kl. 19.15 Bk. Viktoria (S1) - Bispebjerg (S2)
Kl. 18.00 Bk. Fix (S2) - Husum (S3) (Husum Cup)
Kl. 19.30 Brønshøj (S1) - Husum (S1) (Husum Cup)

Fredag d. 1.august
Kl. 18.00 CSC (KS) - BGA (SS) (Gladsaxe Cup)
Kl. 18.00 Herlev IF (2.div) - Rødovre (KS) (Gladsaxe Cup)

Lørdag d. 2.august
Kl. 11.00 Skjold Birkerød (DS) - B1903 (DS)
Kl. 16.00 Køge Bk. (S1) - Rishøj (S2) (Spilles i Ejby)
Kl. 12.00 Sorø Freja (S1) - TFC Odsherred (S1)
Kl. 14.00 Hvalsø IF (S1) - Benløse (S2)
Kl. 00.00 Virum-Sorgenfri (SS) - Farum (S1)
Kl. 13.00 Avedøre (S1) - Skovshoved (KS)
Kl. 11.00 Karlslunde (S1) - RB1906 (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S1) - Østerbro IF (S1)
Kl. 12.00 FC Lejre (SS) - Kalundborg (DS)
Kl. 12.00 Kalundborg (S2) - Jyderup (S3)
Kl. 12.00 Ringsted IF (DS) - SC Egedal (DS)
Kl. 13.30 Brønshøj (S1) - Husum (S3) (Husum Cup)
Kl. 15.00 Bk. Fix (S2) - Husum (S1) (Husum Cup)

Søndag 3.august
Kl. 11.30 Prespa (KS) - Bk. Heimdal (S1)
Kl. 00.00 Køge Bk. (S1) - Herfølge eller Ejby
Kl. 12.00 Placeringskampe i Gladsaxe Cup (Gladsaxe Cup)



(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
0 KOMMENTARER








Send artikel



Vi søger holdpræstationer og det fik vi i dag. Det er jeg meget glad for. Alle 14 spillere var afgørende på hver deres måde med vigtige aktioner.


Mads Jensen, Helsted-spiller, efter sejren over Kristrup

SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

21/08 | 19.36 | TFC tilfreds med Skjold/Birkerød-resultat
21/08 | 14.02 | Skuffelse i KFUM over manglende sejr mod Fjordager
21/08 | 13.08 | Ringe søger modstandere til træningskamp
21/08 | 11.01 | TFC tilfreds med Skjold/Birkerød-resultat
20/08 | 20.19 | Svær kamp i vente for Allested mod SfB
19/08 | 20.07 | Tårnby møder oprykningsfavoritterne fra Union
18/08 | 16.39 | Redaktøren tipper Albaniserien - Se hans tip her
18/08 | 14.43 | FC Broby-træner: ØFF spiller primitivt men effektivt
18/08 | 13.22 | Redaktøren tipper Albaniserien - Se hans tip her
18/08 | 12.45 | Redaktøren tipper Albaniserien - Se hans tip her
18/08 | 12.22 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
18/08 | 11.13 | FYN: U17 A søger træner.
18/08 | 10.01 | FC Broby-træner: ØFF spiller primitivt men effektivt
18/08 | 09.58 | Ø.F.F. skulle have vundet kampen mod FC Broby
18/08 | 09.09 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
18/08 | 08.58 | Tårnby møder oprykningsfavoritterne fra Union
18/08 | 06.24 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
17/08 | 22.20 | Kirkeby og Langeskov jagter første point
17/08 | 14.15 | Tårnby møder oprykningsfavoritterne fra Union
16/08 | 19.32 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
16/08 | 15.17 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
16/08 | 14.57 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
15/08 | 09.57 | Målmandstræner søges
15/08 | 09.40 | Deltag i brugerundersøgelsen og vind præmier for 3000 kr.
13/08 | 10.37 | Nyborg og Kerteminde i købstadsopgør

Fyn
Nordjylland
Nordvestjylland
Midtjylland
21/08 | 22.35  Tst møder Ifsk
21/08 | 22.05  Tjørring knuster Ikast
21/08 | 16.33  Brande knuser Videbæk
Østjylland
21/08 | 22.35  Tst møder Ifsk
Vestjylland
21/08 | 16.33  Brande knuser Videbæk
Trekanten
Sønderjylland
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
Bornholm