×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
Fredag d. 23. juni 2017 kl. 07:02
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


Sjællandske og københavnske træningskampe - Få overblikket her

Af Søren Pedersen | 22/01/2015 | 08.44

LigaBold har traditionen tro lavet en oversigt over en masse af de sjællandske og københavnske træningskampe, der bliver spillet henover vinteren. Læs mere her.

Mangler dit holds kampe? Send jeres plan over træningskampe ind til sup@ligabold.dk

Uge 4:

Lørdag d. 24. januar
Kl. 11.00 Allerød (SS) - Birkerød (DS)
Kl. 13.00 Vanløse IF (DS) - BGA (SS)


Uge 5:

Lørdag d. 31. januar
Kl. 12.00 Bk. Union (KS) - Liria FK (S1)
Kl. 11.00 B1903 (DS) - Birkerød (DS)
Kl. 10.45 Østerbro IF (S1) - Fremad Amager (S1)
Kl. 00.00 Vanløse IF (DS) - Skjold (KS)

Søndag d. 1. februar
Kl. 12.00 Fremad Amager (S1) - Østerbro IF (S1)


Uge 6:

Tirsdag d. 3. februar
Kl. 18.00 Prespa (KS) - Østerbro IF (S1)

Lørdag d. 7. februar
Kl. 13.00 Bk. Skjold (KS) - Liria FK (S1)
Kl. 13.30 FB (KS) - Bk. frem (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Sønderbro Fight (S2)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - Fredensborg (DS)
Kl. 10.45 Bk. Stefan (S2) - Østerbro IF (S1)
Kl. 14.45 Østerbro IF (S1) - KFUM (KS)
Kl. 12.30 FC Lejre (SS) - Ringsted IF (DS)
Kl. 11.00 Kastrup (DS) - Vanløse IF (DS)
Kl. 16.15 Vanløse IF (S1) - Bk. Fix (S2)
Kl. 12.45 Bk. Union (KS) - Husum (S1)
Kl. 13.15 Herlufsholm (SS) - Greve (DS)
Kl. 14.15 Avedøre (S1) - Himmelev (S2)

Søndag d. 8. februar
Kl. 13.45 Vanløse IF (DS) - Vanløse IF (U19)


Uge 7:

Lørdag d. 14. februar
Kl. 14.00 Brøndby IF (S1) - Liria FK (S1)
Kl. 13.30 FB (KS) - Vanløse (U19)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Hvidovre IF (KS)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - BGA (SS)
Kl. 10.45 Østerbro IF (S1) - Fredensborg (DS)
Kl. 11.00 Kalundborg (DS) - Tuse IF (SS)
Kl. 00.00 FC Lejre (SS) - SC Egedal (DS)
Kl. 13.00 Vanløse IF (DS) - Ledøje-Smørum (DS)
Kl. 16.15 Vanløse IF (S1) - AB (S1)
Kl. 14.00 Herlufsholm (SS) - NIF (DS)
Kl. 00.00 HB (KS) - Avedøre (S1)

Har du fået stemt på dine favoritter i LigaBold Awards? Stem her.

Uge 8:

Onsdag d. 18. februar
Kl. 19.30 Heimdal (S1) - Liria FK (S1)

Lørdag d. 21. februar
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Tårnby FF (S2)
Kl. 13.00 Frederikssund (SS) - Hvalsø IF (S1)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - Gladsaxe-Hero (S1)
Kl. 12.00 FA2000 (S1) - Østerbro IF (S1)
Kl. 13.30 Roskilde KFUM (DS) - Kalundborg (DS)
Kl. 12.30 GVI (2.div) - Vanløse IF (DS)
Kl. 12.00 Dragør (S1) - Vanløse IF (S1)
Kl. 00.00 Greve (DS) - Bk. Union (KS)
Kl. 00.00 Bk. Friheden (S2) - Avedøre (S1)

Søndag d. 22. februar
Kl. 14.15 Østerbro IF (S1) - Liria FK (S1)
Kl. 10.45 FB (KS) - Vanløse (2.div)
Kl. 12.00 Slagelse IK (S2) - Hvidovre (KS)
Kl. 11.30 FC Lejre (SS) - Solrød FC (S1)
Kl. 14.00 Ringsted (DS) - Herlufsholm (SS)


Uge 9:

Tirsdag d. 24. februar
Kl. 19.00 Rønne fB (KS) - Knudsker (BS)

Fredag d. 27. februar
Kl. 19.30 Rønne fB (KS) - NB Bornholm (DS)

Lørdag d. 28. februar
Kl. 14.15 B1903 (DS) - Liria FK (S1)
Kl. 13.45 FB (KS) - Gladsaxe-Hero (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - PI Fodbold (S3)
Kl. 15.00 Himmelev (S2) - Hvalsø IF (S1)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - Ledøje-Smørum (DS)
Kl. 10.45 Østerbro IF (S1) - Kastrup Bk. (S1)
Kl. 11.00 Kalundborg (DS) - Trundholm (SS)
Kl. 10.45 Bk. Stefan (S2) - Vanløse IF (S1)
Kl. 00.00 Fremad Valby (DS) - Bk. Union (KS)
Kl. 14.00 Herlufsholm (SS) - Herlev IF (2.div)
Kl. 12.30 Haslev FC (SS) - Avedøre (S1)

Søndag d. 1. marts
Kl. 12.00 Slagelse IK (S2) - Østerbro IF (S1)


Uge 10:

Tirsdag d. 3. marts
Kl. 18.00 Vanløse IF (DS) - Birkerød (DS)

Onsdag d. 4. marts
Kl. 19.30 Heimdal (S1) - Liria FK (S1)

Torsdag d. 5. marts
Kl. 19.00 RIK (BS) - Rønne fB (KS)

Lørdag d. 7. marts
Kl. 00.00 B1908 (KS) - Liria FK (S1)
Kl. 16.00 FB (KS) - KFUM (KS)
Kl. 16.00 Hvalsø IF (S1) - Vindinge (S2)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - Virum-Sogenfri (SS)
Kl. 00.00 Vallensbæk IF (S1) - Kalundborg (DS)
Kl. 16.00 Slagelse IK (S2) - Kalundborg (S2)
Kl. 11.00 FC Lejre (SS) - Karlslunde (S1)
Kl. 13.00 Sundby Bk. (S1) - Vanløse IF (S1)
Kl. 00.00 Allerød (SS) - Bk. Union (KS)
Kl. 00.00 Ishøj Bk. (S1) - Avedøre (S1)

Søndag d. 8. marts
Kl. 14.15 Østerbro IF (S1) - BGA (SS)
Kl. 14.00 Frederikssund (U19) - Rønne fB (KS)


Uge 11:

Mandag d. 9. marts
Kl. 18.30 Herlev IF (S1) - Vanløse IF (S1)

Fredag d. 13. marts
Kl. 19.45 Bk. Viktoria (S1) - Rønne fB (KS)

Lørdag d. 14. marts
Kl. 12.00 RB06 (S1) - Liria FK (S1)
Kl. 14.00 Hvalsø IF (S1) - Fårevejle (S2)
Kl. 10.30 PI Fodbold (S3) - Rønne fB (KS)
Kl. 00.00 Næstved (DS) - Kalundborg (DS)
Kl. 13.15 Taastrup FC (DS) - Slagelse IK (S2)
Kl. 13.00 FC Lejre (SS) - FC Roskilde (U19)
Kl. 13.00 Vanløse IF (DS) - AB Tårnby (DS)
Kl. 16.30 Vanløse IF (S1) - Bk. Union (S1)
Kl. 00.00 Virum-Sorgenfri (SS) - Bk. Union (KS)
Kl. 14.00 Herlufsholm (SS) - Solrød FC (S1)
Kl. 11.30 Greve (S1) - Avedøre (S1)

Søndag d. 15. marts
Kl. 11.30 HIK (2.div) - Birkerød (DS)


Uge 12:

Tirsdag d. 17. marts
Kl. 00.00 FC Vestsjælland(U19) - Kalundborg (DS)
Kl. 00.00 FC Lejre (SS) - Taastrup FC (DS)
Kl. 00.00 Vanløse IF (DS) - FA2000 (DS)

Torsdag d. 19. marts
Kl. 18.30 Skælskør (S3) - Slagelse IK (S2)

Lørdag d. 21. marts
Kl. 13.00 Allerød (SS) - Liria FK (S1)
Kl. 16.00 FB (KS) - Brøndby IF (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Heimdal (S1)
Kl. 14.00 Hvalsø IF (S1) - TFC Odsherred (SS)
Kl. 00.00 GVI (2.div) - Birkerød (DS)
Kl. 12.30 Virum-Sorgenfri (SS) - Rønne fB (KS)
Kl. 00.00 SC Egedal (DS) - Kalundborg (DS)
Kl. 00.00 FC Lejre (SS) - Vanløse IF (DS)
Kl. 13.00 Taastrup FC (S1) - Vanløse IF (S1)
Kl. 00.00 Bk. Union (KS) - Jægersborg (DS)
Kl. 00.00 Bk. Union (S1) - Avedøre (S1)

Søndag d. 22. marts
Kl. 00.00 KFUM (S1) -  FA2000 (DS)
Kl. 14.15 Østerbro IF (S1) - Himmelev (S2)
Kl. 12.00 Slagelse IK (S2) - Vemmelev (s3)


Uge 13:

Lørdag d. 28. marts
Kl. 13.00 Sundby Bk. (S1) - Liria FK (S1)
Kl. 13.45 FB (KS) - Espergærde (SS)
Kl. 14.00 Hvalsø IF (S1) - Kalundborg (DS)
Kl. 14.00 Snekkersten (S2) - Østerbro IF (S1)
Kl. 14.55 Himmelev (S2) - Slagelse IK (S2)
Kl. 00.00 FC Lejre (SS) - Ejby IF Fodbold (S1)
Kl. 10.30 IF Føroyar (S1) - Vanløse IF (S1)
Kl. 12.45 Bk. Union (KS) - CSC (KS)
Kl. 12.00 Nykøbing FC (LFS) - Herlufsholm (SS)
Kl. 14.15 Avedøre (S1) - B1973 Herlev (SS)


Uge 14:

Tirsdag d. 31. marts
Kl. 19.00 FC Gribskov (S2) - Liria FK (S1)

Lørdag d. 4. april
Kl. 13.30 FC Gribskov (S2) - Vanløse IF (S1)

Mangler dit holds kampe? Send jeres plan over træningskampe ind til sup@ligabold.dk





(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
0 KOMMENTARER








Send artikel


Vores anfører Jonas Andersen træder virkelig i karakter og spiller en fremragende kamp krydret med et flot langskudsmål. Dog scorede han selvmål for anden kamp i træk, så han blev mobbet med at han lige pt. faktisk er topscorer i Kristrup, Søften og Vivild, hvilket må siges at være imponerende

Flemming Petersen, Kristrup

SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

23/06 | 01.31 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 20.17 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 19.30 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 18.02 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 16.34 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 16.26 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 15.23 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 14.12 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 13.36 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 11.54 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 11.20 | Dommeren afbryder kampen mellem KFUM og FIUK før tid
22/06 | 11.17 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 10.12 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 09.20 | spillere søges til serie 1 hold
22/06 | 09.17 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
22/06 | 08.44 | FIUK-træner: En gåde hvorfor dommeren afbryder kampen mod KFUM
21/06 | 22.25 | FREMAD AMAGER HENTER STORTALENT I KASTRU
21/06 | 16.57 | Spiller søger klub i København
21/06 | 08.38 | Allested U&IF søger spillere til seniort
20/06 | 15.19 | Dommeren afbryder kampen mellem KFUM og FIUK før tid
20/06 | 10.23 | Stævne i juli mega gode præmier
20/06 | 09.57 | Dommeren afbryder kampen mellem KFUM og FIUK før tid
20/06 | 09.07 | Dommeren afbryder kampen mellem KFUM og FIUK før tid
19/06 | 17.07 | Træningskamp i Nørre Aaby IK (S2)
19/06 | 14.32 | Træningsmodstander til Nyborg 5. august

Fyn
Nordjylland
20/06 | 15.26  Farsø taber til B52
Nordvestjylland
Midtjylland
Østjylland
Vestjylland
Trekanten
Sønderjylland
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
Bornholm