×

Login

Brugernavn: Password:
  Autologin Glemt password?
 
SPIL HER
Promotion
Mandag d. 25. september 2017 kl. 08:01
Tip Ligabold om nyhed
dansk fodbold tv


Sjællandske og københavnske træningskampe - Få overblikket her

Af Søren Pedersen | 22/01/2015 | 08.44

LigaBold har traditionen tro lavet en oversigt over en masse af de sjællandske og københavnske træningskampe, der bliver spillet henover vinteren. Læs mere her.

Mangler dit holds kampe? Send jeres plan over træningskampe ind til sup@ligabold.dk

Uge 4:

Lørdag d. 24. januar
Kl. 11.00 Allerød (SS) - Birkerød (DS)
Kl. 13.00 Vanløse IF (DS) - BGA (SS)


Uge 5:

Lørdag d. 31. januar
Kl. 12.00 Bk. Union (KS) - Liria FK (S1)
Kl. 11.00 B1903 (DS) - Birkerød (DS)
Kl. 10.45 Østerbro IF (S1) - Fremad Amager (S1)
Kl. 00.00 Vanløse IF (DS) - Skjold (KS)

Søndag d. 1. februar
Kl. 12.00 Fremad Amager (S1) - Østerbro IF (S1)


Uge 6:

Tirsdag d. 3. februar
Kl. 18.00 Prespa (KS) - Østerbro IF (S1)

Lørdag d. 7. februar
Kl. 13.00 Bk. Skjold (KS) - Liria FK (S1)
Kl. 13.30 FB (KS) - Bk. frem (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Sønderbro Fight (S2)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - Fredensborg (DS)
Kl. 10.45 Bk. Stefan (S2) - Østerbro IF (S1)
Kl. 14.45 Østerbro IF (S1) - KFUM (KS)
Kl. 12.30 FC Lejre (SS) - Ringsted IF (DS)
Kl. 11.00 Kastrup (DS) - Vanløse IF (DS)
Kl. 16.15 Vanløse IF (S1) - Bk. Fix (S2)
Kl. 12.45 Bk. Union (KS) - Husum (S1)
Kl. 13.15 Herlufsholm (SS) - Greve (DS)
Kl. 14.15 Avedøre (S1) - Himmelev (S2)

Søndag d. 8. februar
Kl. 13.45 Vanløse IF (DS) - Vanløse IF (U19)


Uge 7:

Lørdag d. 14. februar
Kl. 14.00 Brøndby IF (S1) - Liria FK (S1)
Kl. 13.30 FB (KS) - Vanløse (U19)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Hvidovre IF (KS)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - BGA (SS)
Kl. 10.45 Østerbro IF (S1) - Fredensborg (DS)
Kl. 11.00 Kalundborg (DS) - Tuse IF (SS)
Kl. 00.00 FC Lejre (SS) - SC Egedal (DS)
Kl. 13.00 Vanløse IF (DS) - Ledøje-Smørum (DS)
Kl. 16.15 Vanløse IF (S1) - AB (S1)
Kl. 14.00 Herlufsholm (SS) - NIF (DS)
Kl. 00.00 HB (KS) - Avedøre (S1)

Har du fået stemt på dine favoritter i LigaBold Awards? Stem her.

Uge 8:

Onsdag d. 18. februar
Kl. 19.30 Heimdal (S1) - Liria FK (S1)

Lørdag d. 21. februar
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Tårnby FF (S2)
Kl. 13.00 Frederikssund (SS) - Hvalsø IF (S1)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - Gladsaxe-Hero (S1)
Kl. 12.00 FA2000 (S1) - Østerbro IF (S1)
Kl. 13.30 Roskilde KFUM (DS) - Kalundborg (DS)
Kl. 12.30 GVI (2.div) - Vanløse IF (DS)
Kl. 12.00 Dragør (S1) - Vanløse IF (S1)
Kl. 00.00 Greve (DS) - Bk. Union (KS)
Kl. 00.00 Bk. Friheden (S2) - Avedøre (S1)

Søndag d. 22. februar
Kl. 14.15 Østerbro IF (S1) - Liria FK (S1)
Kl. 10.45 FB (KS) - Vanløse (2.div)
Kl. 12.00 Slagelse IK (S2) - Hvidovre (KS)
Kl. 11.30 FC Lejre (SS) - Solrød FC (S1)
Kl. 14.00 Ringsted (DS) - Herlufsholm (SS)


Uge 9:

Tirsdag d. 24. februar
Kl. 19.00 Rønne fB (KS) - Knudsker (BS)

Fredag d. 27. februar
Kl. 19.30 Rønne fB (KS) - NB Bornholm (DS)

Lørdag d. 28. februar
Kl. 14.15 B1903 (DS) - Liria FK (S1)
Kl. 13.45 FB (KS) - Gladsaxe-Hero (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - PI Fodbold (S3)
Kl. 15.00 Himmelev (S2) - Hvalsø IF (S1)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - Ledøje-Smørum (DS)
Kl. 10.45 Østerbro IF (S1) - Kastrup Bk. (S1)
Kl. 11.00 Kalundborg (DS) - Trundholm (SS)
Kl. 10.45 Bk. Stefan (S2) - Vanløse IF (S1)
Kl. 00.00 Fremad Valby (DS) - Bk. Union (KS)
Kl. 14.00 Herlufsholm (SS) - Herlev IF (2.div)
Kl. 12.30 Haslev FC (SS) - Avedøre (S1)

Søndag d. 1. marts
Kl. 12.00 Slagelse IK (S2) - Østerbro IF (S1)


Uge 10:

Tirsdag d. 3. marts
Kl. 18.00 Vanløse IF (DS) - Birkerød (DS)

Onsdag d. 4. marts
Kl. 19.30 Heimdal (S1) - Liria FK (S1)

Torsdag d. 5. marts
Kl. 19.00 RIK (BS) - Rønne fB (KS)

Lørdag d. 7. marts
Kl. 00.00 B1908 (KS) - Liria FK (S1)
Kl. 16.00 FB (KS) - KFUM (KS)
Kl. 16.00 Hvalsø IF (S1) - Vindinge (S2)
Kl. 11.00 Birkerød (DS) - Virum-Sogenfri (SS)
Kl. 00.00 Vallensbæk IF (S1) - Kalundborg (DS)
Kl. 16.00 Slagelse IK (S2) - Kalundborg (S2)
Kl. 11.00 FC Lejre (SS) - Karlslunde (S1)
Kl. 13.00 Sundby Bk. (S1) - Vanløse IF (S1)
Kl. 00.00 Allerød (SS) - Bk. Union (KS)
Kl. 00.00 Ishøj Bk. (S1) - Avedøre (S1)

Søndag d. 8. marts
Kl. 14.15 Østerbro IF (S1) - BGA (SS)
Kl. 14.00 Frederikssund (U19) - Rønne fB (KS)


Uge 11:

Mandag d. 9. marts
Kl. 18.30 Herlev IF (S1) - Vanløse IF (S1)

Fredag d. 13. marts
Kl. 19.45 Bk. Viktoria (S1) - Rønne fB (KS)

Lørdag d. 14. marts
Kl. 12.00 RB06 (S1) - Liria FK (S1)
Kl. 14.00 Hvalsø IF (S1) - Fårevejle (S2)
Kl. 10.30 PI Fodbold (S3) - Rønne fB (KS)
Kl. 00.00 Næstved (DS) - Kalundborg (DS)
Kl. 13.15 Taastrup FC (DS) - Slagelse IK (S2)
Kl. 13.00 FC Lejre (SS) - FC Roskilde (U19)
Kl. 13.00 Vanløse IF (DS) - AB Tårnby (DS)
Kl. 16.30 Vanløse IF (S1) - Bk. Union (S1)
Kl. 00.00 Virum-Sorgenfri (SS) - Bk. Union (KS)
Kl. 14.00 Herlufsholm (SS) - Solrød FC (S1)
Kl. 11.30 Greve (S1) - Avedøre (S1)

Søndag d. 15. marts
Kl. 11.30 HIK (2.div) - Birkerød (DS)


Uge 12:

Tirsdag d. 17. marts
Kl. 00.00 FC Vestsjælland(U19) - Kalundborg (DS)
Kl. 00.00 FC Lejre (SS) - Taastrup FC (DS)
Kl. 00.00 Vanløse IF (DS) - FA2000 (DS)

Torsdag d. 19. marts
Kl. 18.30 Skælskør (S3) - Slagelse IK (S2)

Lørdag d. 21. marts
Kl. 13.00 Allerød (SS) - Liria FK (S1)
Kl. 16.00 FB (KS) - Brøndby IF (S1)
Kl. 14.15 Bk. Viktoria (S2) - Heimdal (S1)
Kl. 14.00 Hvalsø IF (S1) - TFC Odsherred (SS)
Kl. 00.00 GVI (2.div) - Birkerød (DS)
Kl. 12.30 Virum-Sorgenfri (SS) - Rønne fB (KS)
Kl. 00.00 SC Egedal (DS) - Kalundborg (DS)
Kl. 00.00 FC Lejre (SS) - Vanløse IF (DS)
Kl. 13.00 Taastrup FC (S1) - Vanløse IF (S1)
Kl. 00.00 Bk. Union (KS) - Jægersborg (DS)
Kl. 00.00 Bk. Union (S1) - Avedøre (S1)

Søndag d. 22. marts
Kl. 00.00 KFUM (S1) -  FA2000 (DS)
Kl. 14.15 Østerbro IF (S1) - Himmelev (S2)
Kl. 12.00 Slagelse IK (S2) - Vemmelev (s3)


Uge 13:

Lørdag d. 28. marts
Kl. 13.00 Sundby Bk. (S1) - Liria FK (S1)
Kl. 13.45 FB (KS) - Espergærde (SS)
Kl. 14.00 Hvalsø IF (S1) - Kalundborg (DS)
Kl. 14.00 Snekkersten (S2) - Østerbro IF (S1)
Kl. 14.55 Himmelev (S2) - Slagelse IK (S2)
Kl. 00.00 FC Lejre (SS) - Ejby IF Fodbold (S1)
Kl. 10.30 IF Føroyar (S1) - Vanløse IF (S1)
Kl. 12.45 Bk. Union (KS) - CSC (KS)
Kl. 12.00 Nykøbing FC (LFS) - Herlufsholm (SS)
Kl. 14.15 Avedøre (S1) - B1973 Herlev (SS)


Uge 14:

Tirsdag d. 31. marts
Kl. 19.00 FC Gribskov (S2) - Liria FK (S1)

Lørdag d. 4. april
Kl. 13.30 FC Gribskov (S2) - Vanløse IF (S1)

Mangler dit holds kampe? Send jeres plan over træningskampe ind til sup@ligabold.dk





(henter odds...)
  Del på facebook
SKRIV KOMMENTAR
0 KOMMENTARER








Send artikel


SENESTE DEBATTER OG KOMMENTEREDE NYHEDER

17/09 | 20.52 | Langeskov tilbage til 0 mod Sanderum
17/09 | 20.38 | Langeskov tilbage til 0 mod Sanderum
17/09 | 09.43 | Træner søger klub KBH
16/09 | 00.29 | nye spillere er velkommen i brylle / tom
15/09 | 17.40 | Chang-træner: 13 er klare favoritter
15/09 | 13.48 | Chang-træner: 13 er klare favoritter
13/09 | 17.50 | Albani Pokalen S3-S5 2017 Nr. Aaby - Lum
13/09 | 09.19 | Målmand søger klub Fyn
12/09 | 17.19 | Ringe Boldklub søger seniortræner
11/09 | 09.47 | Ufortjent nederlag til KVIK mod Arden
11/09 | 08.55 | Ufortjent nederlag til KVIK mod Arden
11/09 | 08.36 | Ufortjent nederlag til KVIK mod Arden
11/09 | 08.08 | KFUM-pressechef: Underligt at Birkerød er tilfreds med attituden
11/09 | 01.18 | Ufortjent nederlag til KVIK mod Arden
10/09 | 20.45 | Give ikke i tvivl om Lyseng var bedst
07/09 | 19.21 | Lokalopgør imellem Farum og Allerød
07/09 | 18.26 | FC Udfordringen leverer det der skal til mod Østerbro
07/09 | 18.24 | FC Udfordringen leverer det der skal til mod Østerbro
07/09 | 16.24 | Chang får besøg af tvillingerne fra Hårslev
04/09 | 22.46 | Kristrup holdt sig til planen mod Dronningborg
04/09 | 09.14 | Otterup knuser Assens
03/09 | 23.17 | 2. sejr i træk til TPI efter Aarhus Fremad-kamp
03/09 | 20.42 | Otterup knuser Assens
29/08 | 12.52 | Farsø sendte KVIK hjem med et nederlag i bagagen
27/08 | 18.14 | Marslev G&IF serie 3 søger målmand

Fyn
Nordjylland
Nordvestjylland
Midtjylland
Østjylland
Vestjylland
Trekanten
Sønderjylland
Lolland-Falster
Nordsjælland
Sydsjælland
Midt- og Vestsjælland
København
24/09 | 12.15  B77 og Islev i målfest
Bornholm